Zmysłowe książki – romanse, które powinien przeczytać każdy fan gatunku

Literatura obyczajowa i romanse od jakiegoś czasu została w pewnym sensie odkryta na nowo. Mowa oczywiście o powieściach bogato okraszonych wątkiem erotycznym. Z tego też powodu warto przyjrzeć się książkom z tej kategorii i wybrać najlepsze pozycje.

Co warto przeczytać z repertuaru Laurein Paige? Jakie książki podobne do “50 twarzy Greya” wybrać? Nie zabrakło również miejsca na polski wątek.

Książki, które warto przeczytać. Topowe książki z gatunku romansów

Bez wątpienia prym na rynku powieści erotycznych wiedzie seria “Pięćdziesiąt odcieni”. Mowa oczywiście o książkach przedstawiających losy Christiana Greya.

Od dnia premiery książki “50 twarzy Greya” minęło sporo czasu, jednak nadal pozostaje ona jedną z najpopularniejszych w swoim gatunku.

Ostatnio fani twórczości E.L. James mieli prawdziwe święto, gdyż autorka wydała właśnie nową część serii. Zatytułowana jako “Wyzwolony. Nowe oblicze Greya. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Tom 6” na nowo rozpala zmysły i zaprasza do nieskrępowanego świata rozkoszy.

Książki podobne do “50 twarzy Greya”

Śledząc gatunek powieści erotycznych i obyczajowych, z pewnością mogło nam się obić o uszy nazwisko Laurein Paige. Jeśli nie, to koniecznie należy nadrobić zaległości.

Amerykańska pisarka jest jedną z najbardziej popularnych autorek pikantnych powieści dla dorosłych, które przez długi czas utrzymywały się na szczytach list bestsellerów, m.in. New York Timesa.

Wśród najlepszych powieści stworzonych przez autorkę, które warto przeczytać, są “Pokusa”, “Obsesja” i “Na zawsze”. Wszystkie one tworzą jedną z najbardziej popularnych serii – “Uwikłani”.

“365 dni”, czyli włoski romans w polskim wydaniu

“365” dni to dzieło autorstwa Blanki Lipińskiej, w którym autorka przedstawia nam namiętną relację pomiędzy pochodzącą z polski Laurą a włoskim członkiem mafii.

Kontrowersyjna, ekstrawagancka i niesamowicie wciągająca trylogia to niezwykły romans z mafią w tle, licznymi zwrotami akcji, który został napisany w charakterystyczny dla autorki sposób.

Książki podobne do “365” dni


Mówiąc o polskich autorkach romansów pełnych pikanterii nie sposób zapomnieć o jednej z wschodzących pisarek. Paulina Świst to pisarka, która stworzyła szereg powieści będących kryminałami posiadającymi również uczuciowy wymiar.

Wśród powieści jej autorstwa możemy wymienić, chociażby takie książki jak: “Facet na wakacje”, “Gorące lato. Grzeszne opowieści” czy cały pakiet “Karuzela”.

Wśród powieści obyczajowych, romansów i erotyków to już wszystkie propozycje. Z pewnością każda z nich będzie powodem wyższego tętna i podwyższonej temperatury.